Сайёҳларга сифатли хизмат кўрсатиш мақсадида СМАРТ технологиялар ўрнатилди

6 августа 2019 г.

Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 28 ноябрдаги ПҚ-4038-сонли "Ўзбекистон Республикасида миллий маданиятни янада ривожлантириш концепциясини тасдиқлаш тўғрисида"ги қарори ижросини таъминлаш мақсадида Бухоро давлат музей- қўриқхонаси "Арк" вилоят ўлкашунослик музейи ва "Ситораи Мохи-Хосса" амалий безак санъати музейи филиалларида сайёҳларга сифатли хизмат кўрсатиш мақсадида инновацион СМАРТ технологиялар ўрнатилди.

Ушбу қурилма уч тилда (ўзбек, рус, инглиз) келган сайёҳларга музейлардаги барча экспонатлар ҳамда бинолар тарихи ҳақида маълумот беради. Ундан фойдаланиш учун оддий қўл телефонидан фойдаланилади.

Сайёҳларга сифатли хизмат кўрсатиш мақсадида СМАРТ технологиялар ўрнатилди