Диний экстремизм ва терроризмга қарши кураш

10 апреля 2017 г.

Вилоят ички ишлар бошқармасининг 2017 йил 2 мартдаги 6/62-сонли хати ижросини ташкил этиш мақсадида Бухоро Давлат музей-қўриқхонаси “Табиат”, “Ҳозирги замон тарихи ва этнографияси”, “Ёғоч ўймакорлиги” бўлимлари илмий ходимлари томонидан 39-ИДУМда ўтказилган “Диний экстремизм ва терроризмга қарши кураш” мавзусида ўтказилган давра- суҳбат ўтказилган.

Тадбирда Бухоро Давлат музей-қўриқхонаси ходимларидан ташқари ИИБ ходимлари ҳам иштирок этиб ўз фикр ва мулоҳазаларини билдирдилар. Давра суҳбатини Бухоро Давлат музей-қўриқхонаси “Табиат” бўлим бошлиғи Рахматова Б.К очиб бердилар.

Диний экстремизм ва терроризм маънавий таҳдидларнинг бир тури бўлиб, улар ўзлари мансуб бўлган диний конфессия вакилларини радикал ҳаракатларга чорловчи, мамалакатдаги тинчлик ва осойишталикни издан чиқаришга интилувчи мавжуд конститутцион тузумни ағдариб ташлашга даъват этувчи тажоввузкор сиёсий фаолиятдир.

Диний экстремизм ва терроризмга қарши кураш