10 декабря 2019 г.

10-декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Давлат Мадҳияси қабул қилинган кунга бағишлаб “Бухоролик бой савдогар хонадони” уй-музейи филиали ва “Музей экспонатларини ҳисобга олиш бўлими илмий ходимлари Бухоро шаҳридаги 33-мактабда ўтказилган “Ватаним мадҳияси – фахрим, ғурурим” номли тадбирда иштирок этишди ва мадҳиямизнинг яратилиши тарихи, унинг муаллифлари, айниқса ҳамюртимиз бастакор Мутал Бурхоновнинг ҳаёти ва фаолияти, шунингдек, дунё давлатлари мадҳиялари тўғрисида ҳам қизиқарли маълумотларга эга бўлган маърузалар ўқишди.