“Аждодлар руҳи – мангу барҳаёт”

14 февраля 2020 г.

14-февраль куни Бухоро шаҳридаги 34-мактабда БДУ мусиқа факультети, Бухоро шаҳридаги болалар санъат мактаби ва Бухоро давлат музей-қўриқхонаси илмий ходимлари ҳамкорликда буюк алломалар А.Навоий ва З.М.Бобурларнинг таваллуд кунлари муносабати билан “Аждодлар руҳи – мангу барҳаёт” номи остида адабий-маърифий кеча ўтказилди.

Унда иштирок этган илмий ходимлардан Ф.Казакова ва Н.Халиковалар А.Навоий ва Бобур ижодлари унутилмас, номлари барҳаёт эканлигини, уларнинг асарларини доим, ҳамма замонларда ўқиб, ўрганиш ва улардан ибрат олиш зарур эканлигини таъкидладилар.

“Аждодлар руҳи – мангу барҳаёт”