О деятельности нашего музея

1 февраля 2019 г.

Арк қалъасида жойлашган “Арк” вилоят ўлкашунослик музейида 3 та бўлим ташкил этилган:

• Тарих илмий бўлими;
  • Табиат илмий бўлими;
  • Санъат ва этнография илмий бўлими.

Бундан ташқари музей-қўриқхона таркибида бўлган “Нашриёт ишлари ва ахборот технологияларини тадбиқ қилиш”, “Музей экспонатлари ва коллекцияларини ҳисобга олиш”, “Кўчма кўргазмалар”, “Маркетинг ва туризм”, музей-қўриқхона бошқарув маъмурияти (кадрлар бўлими, ҳисобхона) каби яна бир қатор бўлимлар иш олиб бормоқда.

Бўлим ходимлари музейимиз равнақи, гуллаб-яшнаши ва жахонга машҳур бўлиши учун ўз ҳиссаларини қўшмоқдалар.

Бўлимлар билан бир қаторда музейимиз идоравий архиви, алоҳида катта бой жамланмасига эга кутубхона ва музей экспонатларини сақлаш учун мўлжалланган музей Фонди фаолият юритмоқда.

О деятельности нашего музея